Zázrak vody

"Vode bola daná čarovná moc byť miazgou života na Zemi."
                                                                                                 Leonardo da Vinci

Človek sa s vodou stretáva od svojho narodenia až do posledného dňa svojho života. Voda nás teda sprevádza počas celého života, hoci si to ani neuvedomujeme. Považujeme ju za samozrejmosť a spravidla jej nevenujeme veľkú pozornosť. Bez pochýb je voda najdôležitejšou zlúčeninou na zemskom povrchu. Pokrýva 70 % povrchu, dávajúc planéte nádhernú modrú farbu, ktorú vídame na fotografiách z vesmíru.

    Voda je najbežnejšia kvapalina. Je doslovne všade, aj v našom tele. Skutočne voda je absolútne nepostrádateľnou pre všetky formy života, aké sa kedy vyvinuli na Zemi. Dokonca v našich výletoch vo fantázii science-fiction je problematické predstaviť si život bez nejakého "druhu vody". V mnohých smeroch voda riadi náš život. Podmieňuje, kde môžeme žiť. Od nej závisí, či môžeme siať a produkovať dostatok potravy. Ovplyvňuje počasie, ktoré máme. Všetko živé potrebuje vodu - ľudia, zvieratá i rastliny.
     Asi 2/3 nášho tela tvorí voda. Každý deň jej potrebujeme viac ako 2 litre. Táto voda má byť súčasťou potravy. Nahrádza vodu, ktorú stratíme vylučovaním, potom a dýchaním. Voda je dôležitejšia ako jedlo - väčšina ľudí môže prežiť 50 - 60 dní bez jedla, ale len 5 - 10 dní bez vody.
    Viete, že
                   ...22. marec je Svetový deň vody
 

 Ak sa chcete dozvedieť o vode viac, potom práve vám sú určené nasledujúce stránky. Tu je naša ponuka:
Zásoby vody
Minerálne vody
Odkiaľ voda prichádza
Zdravý pitný režim
Oceány a moria
Chemické a fyzikálne vlastnosti vody
Rieky a jazerá
Tvrdá voda
Používanie vody
Bojovníci so špinou
Pitná voda
Znečisťovanie vody