linux v skole logo Infovek

Obsah čítanky

Preskúmaj svet rozprávaných príbehov - čo sa skrýva pod názvom príbehu, sa dozvieš po kliknutí. Nezabudni, že príbeh si môžeš aj vypočuť. A ak máš chuť na ticho - čítaj a premýšľaj...

Výlet na Zamkovskú chatu.
(Lukáš Krofta, 8 rokov)
ZŠ Dr. D. Fischera
Dr. D. Fischera 2, Kežmarok, Mgr. Kožíková Daniela
Alickin sen
(Magdaléna Gregvorková, 11 rokov)
Základná škola
Tribečská, 955 01 Topoľčany, Mgr.Miriam Hajrová
Nespokojný zajac
(Andrea Kuková, 10 rokov)
Základná škola
Školská 14, 956 18 Bošany, Mgr. Eva Kapustová
O chrobáčikovi Bubáčikovi
(Petra Sabová, 9 rokov)
Základná škola
Vajanského 47, Lučenec, Mgr. Marianna Sujová
Aktovka
(Tomáš Lucký, 9 rokov)
ZS R. Dilonga
Hviezdoslavova 823/7 02801 Trstená, Mgr. Pallo Peter
Dievčatá a slniečko
(Dominika Pšaková, 10 rokov)
Základná škola, roč.1.-4.
Choňkovce 128, PaedDr. Mária Stašková
Veselá myška
(Margarétka Matisová, 7 rokov)
Základná škola
Komenského 495/33, Námestovo, Mgr.Salajová Scarlett
O zajkovi Pajkovi
(Daniela Boráková, 10 rokov)
V. ZŠ Mojmírova
Mojmírova 98, 921 01 Piešťany, Mgr. Kvetoslava Holíková
Prečo pes naháňa mačku
(Nina Ševčeková, 9 rokov)
V. ZŠ Mojmírova
Mojmírova 98, 921 01 Piešťany, Mgr. Kvetoslava Holíková
O špinavom štvorčeku
(Lucia Kramárová, 10 rokov)
ŠPMNDaG
TEPLICKÁ 7, Mgr. Hanzelová Zina
MOJE KRÁĽOVSTVO
(Mária Palkovičová , 10 rokov)
ZŠ pri DFNsP
Nám.L.Svobodu 4, Banská Bystrica, 974 01, Mgr.Brabcová
Floky, môj pes
(Danica Juházyová, 10 rokov)
ZŠ Čaňa
Pionierska 33, 04414, Petrušová Iveta
Medveď a včielka
(Janka Tomašurová, 10 rokov)
Základná škola, roč.1.-4.
Choňkovce 128, PaedDr. Mária Stašková
Dievčatko
(Dávid Ružbarský, 7 rokov)
Základná škola s materskou školou Jarovnice
Jarovnice 464, Ján Mašlej
Obľúbené kúpalisko
(Ivana Krištofová, 10 rokov)
Základná škola s materskou školou Jarovnice
Jarovnice 464, Ján Mašlej
Moje mesto.
(Klaudia Bachledová, 8 rokov)
ZŠ Dr. D. Fischera
Dr. D. Fischera 2, Kežmarok, Mgr. Kožíková Daniela
Kamarát
(Silvia Hríňová, 7 rokov)
ZŠ s MŠ Krušetnica 83
Krušetnica 83, 029 54 Krušetnica, Mgr. Sylvia Rusnáková, Mgr.Ž.Krasničanová, Mgr.M.Florková
Moja sučka Nina
(Nikola Puchovanová, 10 rokov)
Základná škola Lieskovec
Stredisková 2735/5, Lieskovec, Mgr. Martina Chalachánová
Majkin sen
(Alexandra Zieglerová, 10 rokov)
ŠPMNDaG
TEPLICKÁ 7, Janka Ondrišková, Rudo Benci
Jar na chate
(Michaela Finiková, 9 rokov)
ZS R. Dilonga
Hviezdoslavova 823/7 02801 Trstená, Mgr. Pallo Peter
Smoliarsky deň.
(Monika Trebichavská, 10 rokov)
Základná škola Školská ul.
Bánovce nad Bebravou, 957 01, Mgr. Urbanová Margita
Pomoc rodine
(Magdaléna Vrábová, 10 rokov)
ZŠ pri DFNsP
Nám.L.Svobodu 4, Banská Bystrica, 974 01, Mgr. Dobríková
Zážitok z lesa
(Peter Šabák, 10 rokov)
Základná škola, roč.1.-4.
Choňkovce 128, PaedDr. Mária Stašková
Závistlivá zebra
(Nikola Jančová, 9 rokov)
Základná škola, roč.1.-4.
Choňkovce 128, PaedDr. Mária Stašková
Malá myš
(Katarína Lapčáková, 10 rokov)
ZŠ Kežmarská 28
Kežmarská 28, Košice, Mgr. Jana Lacková
Princ Bojko
(Mária Bodoríková, 7 rokov)
ZŠ s MŠ Krušetnica 83
Krušetnica 83, 029 54 Krušetnica, Mgr. Sylvia Rusnáková, Mgr.Ž.Krasničanová, Mgr.M.Florková
Hráškovo
(Matej Šipula, 9 rokov)
ZŠ s MŠ Krušetnica 83
Krušetnica 83, 029 54 Krušetnica, Mgr. Sylvia Rusnáková, Mgr.Ž.Krasničanová, Mgr.M.Florková
O zajkovi a myške
(Michaela Lehotová, 10 rokov)
Základná škola
Komenského ul. 495/33 , 029 01 Námestovo, Mgr. Monika Tichoňová
Muro
(Simona Blahová, 10 rokov)
Základná škola Valaská Belá
97228 Valaská Belá č. 242, Mgr. Juríková Natália
Dubáčik
(Alexandra Kvačkajová, 7 rokov)
ZŠ s MŠ Brezno - Mazorníkovo
MPČĽ 35, 977 01 Brezno - Mazorníkovo, Mgr.Bútorová Dana
Riško
(Michal Hronec, 9 rokov)
ZŠ B.Tablica 1.-4. roč. České Brezovo
ZŠ 1.-4. roč. České Brezovo 98503, Jana Koróniová
Čerešňa a jabloň
(Veronika Krescanková, 8 rokov)
Základná škola s materskou školou Jarovnice
Jarovnice 464, Ján Mašlej
Včela bez žihadla
(Pavol Dopater, 9 rokov)
ZŠ s MŠ Krušetnica 83
Krušetnica 83, 029 54 Krušetnica, Mgr. Sylvia Rusnáková, Mgr.Ž.Krasničanová, Mgr.M.Florková
Lienka Lenka
(Denisa Kormaňáková, 9 rokov)
ZŠ s MŠ Krušetnica 83
Krušetnica 83, 029 54 Krušetnica, Mgr. Sylvia Rusnáková, Mgr.Ž.Krasničanová, Mgr.M.Florková
Aká som bola a aká budem
(Lucia Znášiková, 9 rokov)
ŠPMNDaG
TEPLICKÁ 7, Janka Ondrišková, Mgr. Hanzelová Zina
Úloha
(Monika Saloňová, 8 rokov)
ZŠ TLMAČE
Školská 9, Ľubica Zacharová
Namyslený banán
(Michal Majtán, 8 rokov)
Základná škola
Tribečská, 955 01 Topoľčany, Mgr.Miriam Hajrová
Ponorka
(Ľubica Kubišová, 10 rokov)
Základná škola Milana Kolibiara
Detvianska Huta 369, Mgr. Jaroslava Plavuchová
Dobrý zbojník
(Jakub Paločko, 7 rokov)
Základná škola s materskou školou Jarovnice
Jarovnice 464, Ján Mašlej
Stratil sa mi psík
(Katka Ngueyn Thi, 9 rokov)
ZŠ Kežmarská 28
Kežmarská 28, Košice, Mgr. Jana Lacková
Náš pes Argo
(Lenka Arábeková, 10 rokov)
Základná škola Lieskovec
Stredisková 2735/5, Lieskovec, Mgr. Martina Chalachánová
Prianie
(Samko Bodík, 9 rokov)
ŠPMNDaG
TEPLICKÁ 7, Mgr. Hanzelová Zina, Janka Ondrišková
Zvedavé zajačiky
(Samuel Hain, 8 rokov)
Základná škola
Tribečská, 955 01 Topoľčany, Mgr.Miriam Hajrová
Mačka a pes
(Nikolka Surovčíková, 9 rokov)
ZS R. Dilonga
Hviezdoslavova 823/7 02801 Trstená, Mgr. Pallo Peter
Kvet
(Dominika Krupášová, 10 rokov)
ZŠ Čaňa
Pionierska 33, 04414, Petrušová Iveta
Vysoké Tatry
(Ján Nociar, 9 rokov)
Základná škola Milana Kolibiara
Detvianska Huta 369, Mgr. Jaroslava Plavuchová
Sedem divov staroveku
(Matúš Bogdányi, 9 rokov)
Základná škola Lieskovec
Stredisková 2735/5, Lieskovec, Mgr. Martina Chalachánová
Malé kačičky
(Tatiana Pempeková, 10 rokov)
Základná škola
Komenského ul. 495/33 , 029 01 Námestovo, Mgr. Monika Tichoňová
Nočná búrka
(Ján Salaj, 8 rokov)
Základná škola
Komenského 495/33, Námestovo, Mgr.Salajová Scarlett
Slávik
(Diana Brezinova, 8 rokov)
ZŠ Remetské Hámre
Remetské Hámre č. 27 072 41, Ing. Monika Schwarzová
Tajomstvo kameňa
(Michelle Hartwigová, 9 rokov)
ZŠ P. K. Hostinského, R. Sobota
Družstevná ul. 835, Mgr. Jana Vredíková
Vlk vegetarián
(Zuzana Ivanová, 9 rokov)
ZŠ TLMAČE
Školská 9, Mgr. Zuzana Murková, Mgr.Katarína Bernátová
Zakliata princezná
(Peter Bedrich, 9 rokov)
ZŠ R. Dilonga
Hviezdoslavova 823/7 02801 Trstená, Mgr. Pallo Peter
Budeš naša Zuzanka
(Kristínka Kumorová, 10 rokov)
ZŠ R. Dilonga
Hviezdoslavova 823/7 02801 Trstená, Jaroslav Pallo
Film
(Nina Chorvátová, 10 rokov)
ZŠ R. Dilonga Trstená
Hviezdoslavova 823/7 02801 Trstená, Jaroslav Pallo
Zvedavosť
(Michaela Podskočová, 10 rokov)
Základná škola Valaská Belá
97228 Valaská Belá č. 242, Mgr. Juríková Natália
Agi a Ajka
(Ivana Trenčanová, 10 rokov)
Základná škola Školská ul.
Bánovce nad Bebravou, 957 01, Mgr. Urbanová Margita
Nemocnica
(Nikoleta Gondášová, 10 rokov)
ZŠ pri DFNsP
Nám.L.Svobodu 4, Banská Bystrica, 974 01, Mgr. Dobríková
Narodeninový darček
(Filipko Ondriska, 9 rokov)
ZŠ pri DFNsP
Nám.L.Svobodu 4, Banská Bystrica, 974 01, Mgr. Hubáčková
Môj kamarát Bamby
(Slávka Nociarová, 8 rokov)
ZŠ pri DFNsP
Nám.L.Svobodu 4, Banská Bystrica, 974 01, Mgr.Turková, Mgr.Zuzana Šuchtárová
Odlet vtáčikov
(Katarína Koristeková, 10 rokov)
Základná škola Milana Kolibiara
Detvianska Huta 369, Mgr. Jaroslava Plavuchová
Máj
(Karin Revajová, 10 rokov)
ZŠ Kežmarská 28
Kežmarská 28, Košice, Mgr. Jana Lacková
Prišla jar
(Romana Harmanová, 9 rokov)
ZŠ Kežmarská 28
Kežmarská 28, Košice, Mgr. Jana Lacková, Mgr.H.Ruščáková, Mgr. E.Pudleinerová
Deň matiek
(Michaela Rošková, 10 rokov)
ZŠ Kežmarská 28
Kežmarská 28, Košice, Mgr. Jana Lacková
Stratil sa mi psík
(Viktória Heveriová, 9 rokov)
ZŠ Kežmarská 28
Kežmarská 28, Košice, Mgr. Jana Lacková
O liečivých jablkách
(Adam Greš, 8 rokov)
ZŠ s MŠ Krušetnica 83
Krušetnica 83, 029 54 Krušetnica, Mgr. Sylvia Rusnáková, Mgr.Ž.Krasničanová, Mgr.M.Florková
Rozumieť prírode
(Dominika Uhliarová, 10 rokov)
Základná škola Lieskovec
Stredisková 2735/5, Lieskovec, Mgr. Martina Chalachánová
Myška a kocúr
(Mariana Kremeňová, 7 rokov)
Základná škola
Komenského 495/33, Námestovo, Mgr.Salajová Scarlett
Moja mačka
(Ema Suľová, 10 rokov)
ZŠ R. Dilonga Trstená
Hviezdoslavova 823/7 02801 Trstená, Jaroslav Pallo
Opustený bocian
(Martin Šprlák, 8 rokov)
ZŠ pri DFNsP
Nám.L.Svobodu 4, Banská Bystrica, 974 01, Anna Garajová
Osud Zeme
(Sebastián Horváth, 10 rokov)
ZŠ Čaňa
Pionierska 33, 04414, Petrušová Iveta
Dedkovo dielo
(Viktória Dávidíková, 10 rokov)
Základná škola Kamenná Poruba
Kamenná Poruba 151, Mgr. Viera Sivá
Nová cestička
(Lukáš Luberda, 8 rokov)
ZŠ Kežmarská 28
Kežmarská 28, Košice, Mgr. Jana Lacková
Dávid a Goliáš
(Jakub Marián Páleš, 7 rokov)
Evanjelická základná škola
Osloboditeľov 17, Mgr. Jozef Sopoliga
More, láska moja
(Simona Erdödiová, 9 rokov)
ZŠ P. K. Hostinského, R. Sobota
Družstevná ul. 835, Mgr. Jana Vredíková
PEKNÝ ZÁŽITOK
(Marcel Rebro, 9 rokov)
ŠPMNDaG
TEPLICKÁ 7, Mgr. Hanzelová Zina, Janka Ondrišková
Kolobeh vody
(Eliska Keljmenti, 9 rokov)
ŠPMNDaG
TEPLICKÁ 7, Mgr. Hanzelová Zina
Jar
(Romanka Smatanová, 9 rokov)
ZS R. Dilonga
Hviezdoslavova 823/7 02801 Trstená, Mgr. Pallo Peter
Jar
(Ferko Hrkel, 9 rokov)
ZS R. Dilonga
Hviezdoslavova 823/7 02801 Trstená, Mgr. Pallo Peter
ŠKOLA
(Dávid Šuhaj, 9 rokov)
ZS R. Dilonga
Hviezdoslavova 823/7 02801 Trstená, Mgr. Pallo Peter
Pes a líška
(Marek Vančík, 9 rokov)
Základná škola Valaská Belá
97228 Valaská Belá č. 242, Mgr. Juríková Natália
Čistenie potoka
(Monika Thielová, 10 rokov)
ZŠ pri DFNsP
Nám.L.Svobodu 4, Banská Bystrica, 974 01, Mgr.Dobríkova, Mgr.Zuzana Šuchtárová
Televízor
(Ján Nociar, 9 rokov)
Základná škola Milana Kolibiara
Detvianska Huta 369, Mgr. Jaroslava Plavuchová
Máj lásky čas
(Eva Stropkovičová, 10 rokov)
ZŠ Kežmarská 28
Kežmarská 28, Košice, Mgr. Jana Lacková
Trikrát zaklop
(Tatiana Ponická, 10 rokov)
ZŠ Kežmarská 28
Kežmarská 28, Košice, Mgr. Jana Lacková
Sedmokrásky
(Eva Vargová, 10 rokov)
ZŠ Kežmarská 28
Kežmarská 28, Košice, Mgr. Jana Lacková
Deň matiek
(Vierka Pixová, 9 rokov)
ŠPMNDaG
TEPLICKÁ 7, Mgr. Hanzelová Zina, Janka Ondrišková
Psík
(Mária Jakubcová, 10 rokov)
Základná škola
Tribečská, 955 01 Topoľčany, Mgr.Miriam Hajrová
Les vtákov
(Petra Sobeková, 9 rokov)
ZS R. Dilonga
Hviezdoslavova 823/7 02801 Trstená, Mgr. Pallo Peter
Les
(Petra Sobeková, 9 rokov)
ZS R. Dilonga
Hviezdoslavova 823/7 02801 Trstená, Mgr. Pallo Peter
Susedia
(Jana Šuvegová, 10 rokov)
ZŠ B.Tablica 1.-4. roč. České Brezovo
ZŠ 1.-4. roč. České Brezovo 98503, Jana Koróniová
Sama doma
(Zuzana Stanová, 10 rokov)
ZŠ B.Tablica 1.-4. roč. České Brezovo
ZŠ 1.-4. roč. České Brezovo 98503, Jana Koróniová
Fredy a Elza
(Matúš Hraško, 10 rokov)
Základná škola Lieskovec
Stredisková 2735/5, Lieskovec, Mgr. Martina Chalachánová
Mačka Cila a jej záhada
(Nikola Nedeliaková, 10 rokov)
Základná škola Lieskovec
Stredisková 2735/5, Lieskovec, Mgr. Martina Chalachánová
Prečo má zebra čierne alebo biele pruhy
(Juraj Lipovský, 10 rokov)
ŠPMNDaG
TEPLICKÁ 7, Janka Ondrišková, Rudo Benci
Rybačka
(Peter Bernáth , 8 rokov)
ZŠ TLMAČE
Školská 9, Ľubica Zacharová
Nový kamarát
(Michaela Matošová, 9 rokov)
ZŠ TLMAČE
Školská 9, Mgr. Zuzana Murková, Mgr.Katarína Bernátová
Mačiatko
(Gabriela Mikulcová, 10 rokov)
ZŠ TLMAČE
Školská 9, Mgr. Zuzana Murková, Mgr.Katarína Bernátová
Jarný výlet
(Eva Poláčiková, 9 rokov)
ZS R. Dilonga
Hviezdoslavova 823/7 02801 Trstená, Mgr. Pallo Peter
Mesiačikov príbeh
(Rafael Gajanec, 10 rokov)
ZŠ R. Dilonga
Hviezdoslavova 823/7 02801 Trstená, Jaroslav Pallo
O múdrom šuhajovi
(Janko Kanás, 10 rokov)
ZŠ R. Dilonga Trstená
Hviezdoslavova 823/7 02801 Trstená, Jaroslav Pallo
Žblnka
(Marek Hvolka, 9 rokov)
Základná škola
Komenského 495/33, Námestovo, Mgr.Salajová Scarlett
Filip a bubliny
(Adriana Pastrňáková, 7 rokov)
ZŠ Letná
Letná 3453/34, Poprad, Mgr. Margaréta Srnová
Tatry
(Alicka Stanková, 7 rokov)
ZŠ Letná
Letná 3453/34, Poprad, Mgr. Margaréta Srnová
Slávik
(Patrik Fečik, 9 rokov)
ZŠ Remetské Hámre
Remetské Hámre č. 27 072 41, Ing. Monika Schwarzová
Ako som bol na majstrovstvách sveta v hokeji
(Samo Ribanský, 10 rokov)
ŠPMNDaG
TEPLICKÁ 7, Rudo Benci
MARGARÉTKA a ZVONČEK
(Lenka Máčajová, 10 rokov)
ZŠ TLMAČE
Školská 9, Mgr. Zuzana Murková, Mgr.Katarína Bernátová
Splnená túžba
(Barbora Bažíková, 10 rokov)
ZŠ R. Dilonga
Hviezdoslavova 823/7 02801 Trstená, Jaroslav Pallo
Prečo býva v rybníkoch kalná voda
(Denisa Drabantová, 10 rokov)
V. ZŠ Mojmírova
Mojmírova 98, 921 01 Piešťany, Mgr. Kvetoslava Holíková
O Arthasovi
(Gabriel Zorkócy, 10 rokov)
ŠPMNDaG
TEPLICKÁ 7, Janka Ondrišková, Rudo Benci
Moja palma
(Michaela Vasarábová, 9 rokov)
ZŠ TLMAČE
Školská 9, Mgr. Zuzana Murková, Mgr.Katarína Bernátová
Futbal
(Peter Výboch, 10 rokov)
Základná škola Lieskovec
Stredisková 2735/5, Lieskovec, Mgr. Martina Chalachánová
Dobrý človek
(Katka Moravková, 9 rokov)
ŠPMNDaG
TEPLICKÁ 7, Alenka, Janka, Zina
Prázdniny u starých rodičov
(Barbora Olejová, 10 rokov)
Základná škola
Školská 14, 956 18 Bošany, Mgr. Eva Kapustová
List
(Ivana Heželyová, 10 rokov)
ŠPMNDaG
TEPLICKÁ 7, Janka Ondrišková
Neposlušnosť
(Mária Krajčiová, 10 rokov)
ZŠ TLMAČE
Školská 9, Mgr. Zuzana Murková, Mgr.Katarína Bernátová
Chorý krtko
(Aneta Pauličková, 10 rokov)
Základná škola
Školská 14, 956 18 Bošany, Mgr. Eva Kapustová
Bublinky
(Nikola Brijová, 7 rokov)
ZŠ Letná
Letná 3453/34, Poprad, Mgr. Margaréta Srnová
Príbeh o 4 rozličných kolesách
(Ján Michael Kormaník, 10 rokov)
ŠPMNDaG
TEPLICKÁ 7, Janka Ondrišková, Rudo Benci
JEžIBABIZňOVA BABIZňa
(Jurko Privits, 9 rokov)
ŠPMNDaG
TEPLICKÁ 7, Mgr. Rebrová Alenka, Janka Ondrišková
O nájdenom mačiatku
(Laura Éhnová , 8 rokov)
ZŠ TLMAČE
Školská 9, Mgr. Zuzana Murková, Mgr.Katarína Bernátová, Ľubica Zacharová
Môj príbeh
(Daniela Babčanová, 8 rokov)
ZŠ Kežmarská 28
Kežmarská 28, Košice, Mgr. Jana Lacková
PSI
(Matúš Ryšan, 10 rokov)
ŠPMNDaG
TEPLICKÁ 7, Alenka, Janka, Zina
List lavici
(Dagmar Mlkvíková, 10 rokov)
ŠPMNDaG
TEPLICKÁ 7, Janka Ondrišková, Rudo Benci
O Dežkovi, ktorý mal robiť prijímačky.
(Matej Krutý, 9 rokov)
ŠPMNDaG
TEPLICKÁ 7, Alenka, Janka, Zina